SVS ve skladu v Praze zjistila téměř 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Kontrola Státní veterinární správy ve skladu v Praze na Smíchově odhalila téměř 200 kg drůbežího masa neznámého původu. Mražené a chlazené kuřecí a kachní maso nebylo označeno v souladu s legislativou, v pořádku nebyla ani předložená dokumentace, nebylo tak možno dostatečně prokázat jeho původ.

Ve skladu se nacházelo zejména zmražené kuřecí maso (celá kuřata, kuřecí prsa a stehenní steaky), v menším množství (cca 20 kg) pak chlazená kachní prsa. Přestože na obalech některé údaje, jako je název, skladovací podmínky a datum spotřeby uvedeny byly, chyběl zásadní údaj – identifikační značka výrobce.  Provozovatel předložil obchodní doklady od údajného dodavatele. Ten však není registrovaný u Státní veterinární správy pro jakékoliv zacházení s živočišnými produkty. V dokladech chyběl údaj o místu, odkud bylo maso odesláno či informace o konkrétních distribuovaných šaržích. Na základě zjištěných skutečností veterinární inspektoři živočišné produkty kvalifikovali jako potraviny neznámého původu, které není možno kvůli možnému ohrožení zdraví spotřebitele uvést na trh.

Veterinární inspektoři drůbeží maso znehodnotili obarvením a rozhodli o jeho neškodné likvidaci v asanačním podniku. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení. Za zjištěná porušení zákona umožňuje legislativa uložit pokuta ve výši až 50 mil. Kč.

 

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS*

Komentáře ke článku 1

  • Wagdy Rezkel Sheikh

    Pozornost.

    Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou.

    Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík

    Wagdy Rezkel Sheikh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *