Po třiceti letech nová učebnice Včelařství

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., vydává v prosinci první díl čtyřsvazkové publikace Včelařství. Představí dvě základní témata – zootechniku včelařství a nemoci včel. Poslední původní česká učebnice včelařství vyšla v roce 1985 a v některých směrech již neodpovídá současnému vývoji a stupni poznání v oboru.

       

České včelařství se v posledních dekádách bouřlivě proměňuje. Autoři publikace reagují na současný stav v oboru a nabízejí prakticky použitelná řešení problémů, s nimiž se chovatelé setkávají. PSNV-CZ, z. s. tím naplňuje své základní poslání – vzdělávání včelařů.

Zootechnika včelařství zahrnuje projevy včelstva během roku a alternativy jeho úspěšného vedení. Její součástí jsou provozní metody úspěšných českých včelařů. Prevence a terapie nemocí včel se staly nedílnou součástí praxe každého včelaře. Publikace reflektuje měnící se pohledy na nemoci, jako jsou včelí mor a varroóza v kombinaci s vlivem viróz a tlaku vnějšího prostředí. Kniha Včelařství vznikala jako učební texty pro odborný kurz Včelař – Farmář, zahrnuje tedy jak základy a principy oboru, tak i nadstavbu pro úspěšné vedení velkých včelařských provozů.

Na čtenáře čeká v celém čtyřsvazkovém díle asi 800 stran odborných textů, přes 500 fotografií a několik desítek grafů a schémat. První svazek je možné od 15. 12. zakoupit na e-shopu http://www.psnv.cz/eshop/, na akcích pořádaných PSNV-CZ, z. s., nebo v dobrých včelařských prodejnách.*

Kontaktní osoba:  Ing. Petr Texl, ředitel kanceláře PSNV-CZ, z. s.,  728 717 375, reditel@psnv.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *